BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home » Anti-Imperialist Front » DECLARATIONS » Türkiye (TR) » Açıklamalar » DHKC, Açıklama 437, 24 Ekim 2014

DHKC, Açıklama 437, 24 Ekim 2014

dhkc-logoTarih: 24 Ekim 2014 / Açıklama: 437

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, 10 İşçinin katledildiği Torunlar inşaatın sahiplerine, ölen işçilerin ailelerine kan parası verdiği için övgüler dizdi!

“Vicdanlar dile geliyor, dul ve yetim sahipsiz kalmıyorsa ve ailelere sahip çıkılma gayreti varsa bu iyi bir durum”muş… “Kan parası vermek doğal olması gereken bir şey”miş…

SİZİN CANINIZ KIYMETLİ, KANINIZ PAHALIDIR!

FARUK ÇELİK, BİZ SENİN AİLENE TORUNLAR’IN İŞÇİ AİLELERİNE ÖDEDİĞİ KAN PARASININ İKİ KATINI PEŞİN VERCEĞİZ! CANINI ALACAĞIZ, RAZI MISIN BU PAZARLIĞA?

Şu utanmazlığa, alçaklığa bakın: Bu mantıktaki bir Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı iş cinayetlerini önleyebilirmi? Kan parası ödendi her şey hallolacak….

İstanbul Mecdiyeköy’de Torunlar İnşaattaki asansörün yere çakılmasıyla katledilen 10 işçinin ailesine Holding sahipleri 500’er bin lira “Kan Parası” adı altında davalarından vazgeçmesi için rüşvet teklif etmiş. Katledilen 8 işçinin ailesini kandıran holding sahipleri iki işçiyi kandıramayınca bu rüşvet alçaklığı ortaya çıktı.

Bakan Faruk Çelik bu rüşvet olayının üstüne gidip iş güvenliği almayan katil patronların en ağır şekilde cezalandırılması için çaba sarfedeceği yerde yaptığı açıklamalara bakın… Bu mantıkla iş cinayatleri önlenebilir mi?

“7. İş, Güvenlik ve Yaşam Ankara Zirvesi”e katılan Bakan Faruk Çelik yaptığı konuşmada diyor ki; “Vicdanlar dile geliyor, dul ve yetim sahipsiz kalmıyorsa ve ailelere sahip çıkılma gayreti varsa bu iyi bir durum”

Ne vicdanlı patronmuş öyle… “Vicdanlar dile geliyor” muş… Kan parası ödenmiş. Dul ve yetimler sahipsiz kalmayacakmış… Torunlar Holding’in sahiplerindeki gayreti görmüş Bakan Faruk Çelik… Övgülere bakın….

Yetmez Bakan Çelik, yetmez!.. “Yılın işadamı” seçin Torunlar inşaatın sahiplerini…  Bir de ödül verin 10 işçiyi katlettiği ve ölen işçilerin ailelerine kan parası verdiği için…

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik halkla, işçilerle alay ediyor.

Halkla, işçilerle alay edilmesinin hesabının sorulmayacağını mı sanıyorsunuz…

Kan parasını verince herşey halloluyorsa… Kan parası vermek ve olayı kapatmak “doğal, olması gereken bir şey” ise;

Biz senin için Torunlar Holding’in işçi ailelerine verdiği paranın iki katını peşin ödeyeceğiz…

Bize  hesap numarasını ver. Hesabına yatıralım parayı…

Yeter artık; siz kendinizi ne sanıyorsunuz? Bu kadar alçaklık olmaz. 10 işçi katledildi… Katliamın sorumlusu Torunlar Holding değilse kim?

10 işçinin katillerine takipsizlik kararı verilerek akladınız. Gariban üç-beş işçiyi sorumlu tutuyor mahkemeler… Şimdi de kan parası vererek ölen işçi ailelerini susturuyorsunuz.

Kan parası verdikleri için bir de vicdanlı oldu katiller. “Vicdanlar dile geliyor” muş…

 

ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK, SÖZLERİNİ GERİ AL.

Seni uyarıyoruz Faruk Çelik; insan aklına hakaret eden bu  usluptan vazgeç.  O dilini keseriz … bedavaya bile kimse almaz o dilini senin. HALKIMIZIN ACILARINA SAYGILI OLUN.

12 yıllık iktidarınızda 14 bin 712 işçi iş cinayetlerinde katledildi…

Katlettiğiniz 14 bin 712 işçinin HESABINI SORACAĞIZ SİZDEN

KATİLSİNİZ! KATİL… HESAP VERECEKSİNİZ!…

İş cinayetlerini önlemek yerine işçilerin katillerine kan parası veren katil patronlara övgüler diziyorsunuz…

Halktan ve işçilerden özür dileyeceksin… Özür dilemezsen sna ve ailene “KAN PARASI”nın ne olduğunu göstereceğiz… Torunlar inşaat kaç lira vermişse işçi ailelerine biz senin ailene iki katı KAN PARASI vereceğiz…

Hesap numarasını ver Faruk Çelik; KAN PARANI PEŞİN ÖDEYECEĞİZ!

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİCheck Also

From the Pen of Captive Lawyers – A Kind Of People Lives In Our Country – Att. Aytaç ÜNSAL

From the Pen of Captive Lawyers – A Kind Of People Lives In Our Country ...

%d blogcu bunu beğendi: