BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home » Anti-Imperialist Front » DECLARATIONS » Türkiye (TR) » Açıklamalar » DHKC, Açıklama 419, 26 Ekim 2013

DHKC, Açıklama 419, 26 Ekim 2013

dhkc-logo

Tarih: 26 Ekim 2013 Açıklama: 419

AKP’NİN POLİSLERİ, ÇETELERİ…

MAHALLELERİMİZDEN DEFOLUN

AKP’NİN POLİSLERİ MAHALLELERİMİZDE SİLAH ARAMA BAHANESİYLE DEVRİMCİLERİ KATLETMEK İÇİN ZEMİN HAZIRLIYOR

AKP’nin polisleri devrimcileri katletmek için zemin hazırlıyor. 24 Ekim Perşembe günün İstanbul Gazi Mahallesi’nde ve Gülsuyu-Gülensu Mahallesi’nde Hasan Ferit Gedik’in cenazesinde çetelerin ve polisin saldırılarına karşı kitlenin güvenliğini almak için taşınan silahları bahane ederek yüzlerce polis, dedektör ve iş makineleriyle arazi araması yaptı.

Polisler arama yaptığı bölgelerde silah olmadığını biliyor. Polislerin amacı silah aramak değildir. Bu tür operasyonlarla; ellerinde “ciddi bilgiler var” havası yaratarak devrimcileri katletmenin zeminini yaratmaya çalışıyorlar…

AKP’nin polisi devrimcileri katlederek halka, “devrimcilerle birlikte olursanız, onları desteklerseniz, sizi de katlederim” masajını vermek istiyorlar…

BAŞTA İÇİŞLERİ BAKANI MUAMMER GÜLER OLMAK ÜZERE AKP HÜKÜMETİNİ UYARIYORUZ!

HALKA VE DEVRİMCİLERE SALDIRMAKTAN VAZGEÇİN!

Yoksul halkın yaşadığı gecekondu mahallelerine uyuşturucu sokulması doğrudan AKP politikasıdır. AKP, devrimcilerin örgütlü olduğu yoksul gecekondu mahallelerine polisleri ve desteklediği çeteler aracılığıyla uyuşturucu sokup halkımızı zehirliyor. Mahallelerimizde uyuşturucuya, fuhuşa, kumara ve her türlü yozlaşmaya izin vermediğimiz için iktidara geldiğinden beri devrimcilere saldırıyor. Bugüne kadar yüzlerce insanımızı gözaltına alıp tutukladılar. Vurarak sakat bıraktılar, katlettiler.

En son Gülsuyu Mahallesi’nde çetelerin halkı zehirlemesine izin vermediğimiz için Hasan Ferit Gedik’i polis destekli çeteleri ile katletti.

Gülsuyu halkı devrimcilerle birlikte mahallelerine AKP’nin uyuşturucu çetelerini sokmamakta kararlıdır. AKP’nin polisleri ve çeteleri Gülsuyu-Gülensu Mahallesi’nde uyuşturucu satmak için halka, esnaflara, dolmuşlara tehdit üstüne tehdit yağdırıyor. Halkı tehditlerle sindirerek Gülsuyu’na uyuşturucu sokmaya çalışıyor.

Mahallerimize uyuşturucu sokabilmek için önce devrimcileri mahalleden temizlemeye çalışıyor. Bunun için “silah bahanesi” ile mahallelerimize helikopterleriyle, TOMA’larıyla, akrepleriyle, yüzlerce çevik ve özel timleriyle operasyon üzerine operasyon yapıyor.

Hasan Ferit Gedik’i katlettiler. Gökhan Aktaş ağır yaralandı ve gözlerini bir ay sonra açtı. AKP’nin polisleri çetelere yönelik göstermelik bir operasyondan sonra devrimcilere karşı sürek avına çıktı. Gülsuyu-Gülensu, Sarıgazi, Okmeydanı, Nurtepe ve Gazi mahallelerinde yüzlerce ev bastı, demokrat kurumları talan etti, onlarca kişiyi gözaltına alıp tutukladı.

AKP’nin İçişleri Bakanı Muammer Güler “operasyonlar sürecek” diye açıklama yapmıştı. 24 Ekim’deki bu kazılar Muammer Güler’in operasyonlarından birisidir.

24 Ekim Perşembe günü Gülsuyu ve Gazi mahallelerinde boş arazide dedektörlerle silah araması tamamen halka “ciddi iz peşindeyiz” izlenimini vererek devrimcilere yönelik yeni bir katliamın zemini hazırlamak amaçlıdır.

HALK ÇOÇUKLARI HALKIN GÖZ BEBEKLERİDİR!

DEVRİMCİLERE VE HALKIMIZA SALDIRMAKTAN VAZGEÇİN!

MAHALLELERİMİZE SALDIRMAKTAN VAZGEÇİN!

BU MAHALLELERİ BİZ KURDUK. HER SOKAĞINDA, HER CADDESİNDE, HER TUĞLASINDA EMEĞİMİZ VAR. KANIMIZ, CANIMIZ VAR!

HALKIMIZI UYUŞTURUCUYLA ZEHİRLEMENİZE, YOZLAŞTIRMANIZA, YAĞMALAYIP TALAN ETMENİZE İZİN VERMEYECEĞİZ!

TEKRAR EDİYORUZ!

GÜLSUYU VE GAZİ MAHALLERİNDE YAPILAN ARAMANIN SİLAH ARAMASIYLA BİR İLGİSİ YOKTUR! DEVRİMCİLERE YÖNELİK BİR KATLİAMA ZEMİN HAZIRLAMA AMAÇLIDIR!

HALKIN GÖZBEBEĞİ GİBİ BAKTIĞI EVLATLARINA YÖNELİK HER TÜRLÜ KATİLAMA KARŞILIK SİZİN GÖZBEBEKLERİNİZİ HEDEFLEYECEĞİMİZDEN HİÇ BİR KUŞKUNUZ OLMASIN.

ELİNİZDE DELİL YOK. ÖNCE SÜREK AVI BAŞLATTINIZ; TUTUKLADINIZ AMA YETMEDİ… ŞİMDİ KOMPLO KATLİAM PEŞİNDESİNİZ.

BAŞTA MUAMMER GÜLER OLMAK ÜZERE TÜM AKP HÜKÜMETİNİ UYARIYORUZ. EĞER HALKIN CANI, CİĞERİ EVLATLARINI KATLEDERSENİZ BİZ DE SİZİN CİĞERİNİZİ DAĞLAMAKTA ZERRE KADAR TERREDDÜT ETMEYECEĞİZ.

DEVRİMCİ HALK KURTULUŞ CEPHESİCheck Also

From the Pen of Captive Lawyers – A Kind Of People Lives In Our Country – Att. Aytaç ÜNSAL

From the Pen of Captive Lawyers – A Kind Of People Lives In Our Country ...

%d blogcu bunu beğendi: