BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home » Internatıonal News » SURUC: Erdogan, AKP MURDERES! STATEMENT HALKIN HUKUK BÜROSU, GRUP YORUM, ANKARA HALK CEPHESI. SONG

SURUC: Erdogan, AKP MURDERES! STATEMENT HALKIN HUKUK BÜROSU, GRUP YORUM, ANKARA HALK CEPHESI. SONG

EMPERYALİZM ÇÜRÜMÜŞ CAN ÇEKİŞEN KAPİTALİZMDİR. SURUÇ’TAKİ KATLİAMLAR GÖZÜ DÖNMÜŞ EMPERYALİZM İLE İŞBİRLİKÇİSİ AKP FAŞİZMİNİN RESMİDİR!

AÇIKLAMA NO: 433

HALKIN HUKUK BUROSU

“Bu, emperyalizmin insanı hayvanlaştıran doğasıdır. Emperyalizmin bu doğası, onları özgürlüğü için dövüşen bir ülkenin — partinin son devrimci simgesine varana kadar boğazlamaya, öldürmeye hazır, kana susamış vahşi hayvanlara dönüştürür. ” Che Guevara

-ABD ordusu 1975’te Vietnam’dan çıkmak zorunda kaldığında 1 milyona yakın Vietnamlı’yı katletmişti.

-ABD 1983’te Lübnan’ı işgal etti. Binlerce Lübnan’lı bu işgal sırasında katledildi.

-11 Mayıs 2013 tarihinde AKP’nin beslediği “İslamcı” çetelerin Hatay’ın Reyhanlı ilçesinde iki ayrı yerde gerçekleştirdiği bombalı saldırılarda 46 kişi katledildi.

-İsrail’in Filistin Gazze’de Suçaiyye Mahallesinde 2014 yılında gerçekleştirdiği katliam sonucunda 202 Filistinli katledildi, 700 insan yaralandı.

-Kobane’de yüzlerce insan katledildi, Şengal’de Ezidiler’e yapılan zulmü hepimiz gördük. Katledildiler vatanlarından sürüldüler, kadınlar, çocuklar tecavüze uğradı, köle pazarlarında satıldılar.

-El Nusra adlı islamcı grup Suriye’deki İştebrak köyünde katliam gerçekleştirdi. Onlarca insan yaşlı, çocuk demeden katledildi.

Bu katliamlar değişik tarih ve ülkelerden gelişigüzel seçtiğimiz örneklerdi, liste sayfalarca uzatılabilir… Çünkü emperyalizmin tarihi katliamlar tarihidir. Tarih sayfaları emperyalizmin katliamları ile doludur. Bugün bu katliamlardan biri de Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu üyelerine yönelik olarak Suruç’ta gerçekleştirildi.
SGDF üyeleri savaşlar sonucunda yıkıma uğrayan Kobane’yi yeniden inşa etmek için Suruç’a gitmişlerdi. Öğrenebildiğimiz kadarıyla SGDF üyeleri Kobane’ye geçmek için Suruç’ta bulunan Amara Kültür Merkezi’nde bekliyorlardı.

Bugün (20.07.2015 tarihinde) saat 12.00 sıralarında Amara Kültür Merkezi bahçesinde SGDF üyeleri tarafından bir basın açıklaması gerçekleştirilirken bir kişi tarafından üzerindeki bombaların patlatılmasıyla basın açıklamasına saldırı gerçekleştirildi. Saldırı sonucunda orada bulunan onlarca insan katledildi.

Bu saldırı bizi büyük bir öfkeyle sarıp sarmalasa da, şaşırtmıyor. Çünkü emperyalizmin bugün yapacaklarını dünden görmek ya da yarın yapacaklarını bugünden görmek hiç zor değil. Emperyalizmin tek düşündüğü egemenliğidir, egemenliğini devam ettirmek için uygulayacağı politikalar, kanlı politikalardır. Emperyalizm çıkarı için gözünü kırpmadan katliamlar yapar, yaptırır.

Amara Kültür Merkezi’ne bu saldırı gerçekleştirilirken aynı anda bir diğer saldırı da bomba yüklü bir araçla Kobane’ye gerçekleştirildiği bilgisini aldık. Gerçekleşen bu katliam ve saldırılar emperyalizmin kendi politikalarını hayata geçirebilmesi için yaptırılmaktadır. Sebebi ne olursa olsun sorumlular IŞİD Terörünü yaratan emperyalizm ve onun işbirlikçisi AKP iktidarıdır. Sınırlarda AKP’nin iradesi dışında bir şey yapılamamaktadır. Bu sınırlardan içi bomba yüklü bir araç rahatlıkla Türkiye sınırı içerisinden girebilmiş ve bu sayede hem Kobane’ye hem de Amara Kültür Merkezi’ne saldırı düzenlemiştir… Sınır boylarında katırların bile geçişine izin vermeyen devlet, Roboski’de sorgusuz sualsiz savaş uçakları ile bombalayan asker, bir pankart açanı 10 yıl hapse mahkum eden yargı, bir duygunun sosyal medyada dile getirilmesi üzerine şafak baskınları yapan polis, IŞID çeteleri karşısında süt dökmüş kedi gibi acz içinde kaldıklarına inanmamızı mı bekliyorlar? Hayır yalanlarına inanmıyoruz! Biz katilleri gayet iyi tanıyoruz!

1980’li yılların başında ABD başkanı Reagan’ın hükümeti Nikaragua’daki Sandinista rejimini devirmek amacıyla Honduras’taki güçleri destekleyerek onların eğitimini üstlenmiş ve ABD Honduras’ı Nikaragua’daki rejimi ortadan kaldırmak için kullanmıştı. Honduras’taki işbirlikçi iktidarı sayesinde ABD, Honduras’ta binlerce katil yetiştirmiş ve bu katillerini Nikaragua’daki iktidarı yıkmak için kullanmıştı. Bugün AKP faşizmi, Ortadoğu’da Honduras’la aynı konumdadır. ABD işbirlikçilerini Türkiye’de eğitmekte ve Suriye’ye göndererek Suriye rejimini ortadan kaldırmak için uğraşmaktadır. AKP iktidarında Türkiye, ABD’nin Ortadoğu’daki savaş karargahı haline gelmiştir. Emperyalizm Ortadoğu’ya ve Türkiye’ye hakim olduğu müddetçe bu katliamlar sürecektir.

Onlarca insanımızın katledildiği bu vahşi katliamın bize gösterdiği; ABD emperyalizmine ve onun yerli işbirlikçisi AKP faşizmine karşı mücadelenin büyük bir kararlılıkla sürdürülmesi gerektiğidir.

Emperyalizmin ve faşizmin saldırı ve katliamlarına karşı kayıtsız koşulsuz SGDF’nin ve direnen Kürt Halkımızın yanındayız. Yaşamını kaybeden insanlarımızın ailelerine ve yakınlarına başsağlığı diliyor, halklarımızın bağımsızlık, eşitlik, adalet ve özgürlük mücadelesini büyüteceğimizi ilan ediyoruz. 20.07.2015

HALKIN HUKUK BÜROSU

FAŞİZME KARŞI OMUZ OMUZA!
KAHROLSUN EMPERYALİZM YAŞASIN HALKLARIN MÜCADELESİ!
YAŞASIN HALKLARIN KARDEŞLİĞİ!
KATİL DEVLET HESAP VERECEK!

***

GRUP YORUM

Merhaba,
Suruç’ta AKP ve işbirlikçileri katliamlarına bir yenisini daha eklediler. Kana doymuyor emperyalizm ve onun beslemesi AKP.
Şehitlerimiz için tüm halkımızın başı sağolsun. SGDF’ li dostlarımıza da ayrıca başsağlığı diliklerimizi iletiyoruz, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz. Katilleride çok iyi biliyoruz, çok yakından tanıyoruz.
Diyarbakır’da, Suruç’ ta Katleden AKP’dir
Katil AKP’den Hesap Soralım

***

ANKARA HALK CEPHESI

Halk İçin Adalet İstiyoruz
Yaşamak uzun yaşamak değildir, yaşamak adaletsizliklere baş kaldırarak direnmektir.
Adalete olan açlık, hiç bir açlığa benzemez. Tüm değerlerimizin yağmalandığı adaletin, onurun, ahlak’ın ayaklar altına alınarak halkın yozlaştırıldığı, vatan topraklarının işbirlikçi iktidarlar tarafından emperyalistlere peşkeş çekildiği, yoksul halkımız’ın aç, evsiz, adaletsiz bırkakıldığı bir ülkede tüm değerlerimize sahip çıkarak direnmeliyiz. Zulmün, açlığın, yoksulluğun ve adaletsizliğin halkın üzerinde bir karabasan gibi çöktüğü bir ülkede haksızlıklara, adaletsizliklere karşı olmak özgür ve adaletli bir düzen istemek, bunun kavgasını vermek bedelini göze almayı gerektiren meşru bir haktır.
Gezi sürecinden Roboskiye, Soma’dan Suruç’a orada katledilen canlarımız ve yoksul halkımız için adalet istiyoruz.
Adalet halkın elleriyle yaptığı ekmek kadar pişkin ve lezzetli olmalıdır.
Gerçek adalet halkın adaletidir.
Bizler Ankara Halk Cephesi olarak ülkemizdeki tüm adaletsizliklere karşı 24.7.2015 Cuma günü saat:19:00 da Sakarya Caddesi heykel önünde toplanıyoruz.
Ekmek, Adalet ve Özgürlük taleplerimizi hep bir ağızdan haykırmak için başlatacağımız Adalet kampanyası ile ilgili yapacağımız basın açıklamamıza tüm halkımızı bekliyoruz.
ANKARA HALK CEPHESİ

***

“Ülke faşizm kuşatmasındaysa tüm güçler birleşmelidir.”
Mahir Çayan

 

***

SONG FOR MARTYRS

***

VIGNETTA SURUC

 Check Also

Anti-Imperialist Front TV News programme for the week AEC TV Haberler Programı 2-9/10

Anti-Imperialist Front TV News programme for the week AEC TV Haberler Programı 2-9/10

%d blogcu bunu beğendi: