BIGtheme.net http://bigtheme.net/ecommerce/opencart OpenCart Templates
Home » MANŞET » Ortak Düşmana Karşı Halkların Dayanışmasını Büyütmeliyiz

Ortak Düşmana Karşı Halkların Dayanışmasını Büyütmeliyiz

Suriye Halk Cephesi’nin Nuriye e Semih’le dayanışma açlık grevinin 3. Günü 6 Ağustos’ta, dayanışma için örgütler ve kişiler ziyaret edildi.  Öncelikle Suriye Komünist Birlik Partisi ziyaret edilerek, bir önceki günden söz verilen destek mesajı alındı. Ziyaret sırasında ortak düşmana karşı, dünyada devrimci, sosyalist örgütler arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinin önemi konuşuldu.
Daha sonra Halkın İrade Partisi ziyaret edildi. Ziyaret sırasında Nuriye ve Semih’in direnişi ayrıntılı bir şekilde anlatıldı. Ziyaret sırasında Halkın İrade Partisi Dış ilişkiler sorumlusu bir destek mesajı yazarak, Nuriye ve Semih’in yanında olduklarını ve derhal serbest bırakılmalarını talep ettiklerini ifade etti. Türkiye’nin genel durumu ile ilgili yapılan sohbette de Suriye ve Türkiye halklarının dayanışmasının önemi anlatıldı.
Günün sonunda Türkiye’deki gelişmeler ile ilgili konuşularak Nuriye ve Semih’e destek çalışmalarının devam edeceği vurgusu yapıldı.

 
 

 

 Check Also

İSVİÇRE ULUSLARARASI İLİŞKİLER KOMİTESİNE GELEN ELLERİNİZİ SURİYEDEN ÇEKİN- SAVAŞA KARŞI BİRLİK `DEN FASİST TÜRK DEVLETİNE ÇAĞRI!

  İsviçre`de ve avrupanın farklı ülkelerinde bulunan “ Ellerinizi Suriyeden çekin – Savaşa karşı Birlik” ...